Słowiński Park Narodowy – cuda natury tuż nad morzem bałtyckim

Słowiński Park Narodowy jest miejscem chętnie odwiedzanym i przez miłośników przyrody, i przez tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek w pięknej scenerii. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

Słowiński Park Narodowy nad morzem bałtyckim

Słowiński Park Narodowy to ciekawy kierunek wycieczki dla tych, którzy chcą się nacieszyć widokiem ruchomych wydm. To dzięki nim miejsce to stało się znane, a jednocześnie wpisane na listę Światowych Rezerwatów Przyrody UNESCO. Dumą tego miejsca są wspaniałe krajobrazy pustynne, którym trudno jest się oprzeć. Tu, między Łebą a Rowami, na brak atrakcji nie można narzekać.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Słowińskim Parku Narodowym?

Słowiński Park Narodowy przyciąga nie tylko wydmami, ale i przybrzeżnymi jeziorami. Na szczególną uwagę zasługuje tu jezioro Łebsko, będące trzecim pod względem wielkości jeziorem w Polsce. Pięknie prezentuje się też jezioro Gardno, na którym powstała Wyspa Kamienna. Słowiński Park Narodowy to wiele przyrodniczych skarbów. To, co najcenniejsze, chronione jest dodatkowo w granicach rezerwatów. W ich gronie wyróżnia się Mierzeja, znana z wędrujących wydm. Nie brak tu również rezerwatów florystycznych oraz ornitologicznych, które mają swych wiernych sympatyków.

Na jakie atrakcje powinni zwrócić uwagę turyści, którzy w czasie wycieczki po tym parku narodowym chcą docenić jego piękno? Z pewnością warto wybrać się na spacer po Białych Górach, znanych z Wydmy Łąckiej. Niezapomnianą przygodą będzie też wizyta na szczycie Rowokołu – świętej góry Słowińców, na której ustawiono wieżę widokową. Dzięki temu każdy z nas może spojrzeć z góry na Słowiński Park Narodowy i nacieszyć się wspaniałą panoramą. Nie lada gratką będzie też wizyta w Klukach, znanych z Muzeum Wsi Słowińskiej.

To niezwykły skansen, w którym można zobaczyć zagrody rybackie oraz sprzęty, z jakich przed laty korzystali mieszkańcy okolicznych miejscowości.

źródło: pomorzanie.pl – wiadomości, ciekawostki z Pomorza i okolic