Jakie kaszubskie atrakcje przyciągają turystów na Kaszuby?

Ta piękna kraina przyciąga cennymi zabytkami, a odwiedzający ją turyści na nudę nie mogą narzekać. Jakie atrakcje mogą nas oczarować w czasie wycieczki po Kaszubach? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zwiedzania tej części kraju?

Kaszuby – to warto wiedzieć

Kaszuby to przede wszystkim te obiekty, które wiążą się z kulturą ludową. Z pewnością jedną z najważniejszych atrakcji w tej części kraju pozostaje Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, choć i takie miejsca, jak Góra Lemana w Piasznie cieszą się wielkim zainteresowaniem turystów. Ciekawym motywem wycieczki po Kaszubach mogą się też stać krzyżackie zamki, a przede wszystkim piękny zamek w Bytomie.

Urządzone w nim muzeum sprawia, że w miejscu tym można się nacieszyć nie tylko wspaniałą architekturą obronną, ale i eksponatami związanymi z historią i kulturą kaszubskich miejscowości. Dla miłośników architektury sakralnej miejscem wyjątkowo ciekawym mogą się okazać Kartuzy – miasto znane z tak cennej perełki architektury, jaką jest tutejsza kolegiata. Innym, równie ciekawym punktem w programie wycieczki po Kaszubach, będzie Kalwaria Wielewska. Jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce, a spacer po jej terenie każdemu z nas może sprawić wiele radości. Historycy i przyrodnicy będą też zachwyceni takim miejscem, jak rezerwat „Kamienne Kręgi” w Odrach. To dawne cmentarzysko Gotów jest jednocześnie miejscem znanym z wielu ciekawych gatunków porostów, którym warto się uważniej przyjrzeć. A co z miłośnikami techniki? Dla nich nie lada gratką będzie Muzeum Kolejnictwa – turystyczna wizytówka Kościerzyny, znanej też z Muzeum Akordeonu oraz Muzeum Ziemi Kocierskiej. Skansen w Szymbarku, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po Kaszubach warto poświęcić swój czas.

Jeśli Kaszuby nie przekonują Cię swoją ofertą turystyczną, to może warto przejrzeć atrakcje z Trójmiasta. Artykuły o niesamowitych miejscach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.

Jak zaplanować urlop na Kaszubach?

To proste! Rosnące zainteresowanie turystów tą częścią kraju sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć w wielu miejscowościach. Każda z nich może się okazać świetnym punktem wypadowym dla tych, którzy z przyrodą i kulturą tego regionu chcą się zapoznać w trakcie wycieczek krajoznawczych.