Podróżowanie w czasach zarazy


Utrudnione podróżowanie

Koronawirus na zawsze zmieni bieg historii. Zakaz wyjścia do lasu z przyjaciółmi, nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych i wiele innych, to niechlubny symbol naszych czasów. Wszystko się zmienia, także nasze możliwości podróżnicze.

Couching turystyczny

Jak podróżować w czasach zarazy?

Jest na to kilka sposobów. Jedną z opcji, która pozwoli nam się przenieść w odległe miejsce, to gotowanie. Przypomnijmy sobie ulubione danie z Grecji oraz ten cudowny smak włoskich deserów. Wykorzystajmy wolny czas na naukę gotowania. Kto wie, może odkryjemy nowe smaki? Kuchnia francuska, gruzińskie wino, a nawet staropolskie smaki. Podróżowanie w czasach zarazy, może być bardzo smaczne!

Obecne standardy dotyczące podróżowania samolotem możesz sprawdzić na stronach linii lotniczych, m.in. lufthansa.com. Kiedy już nasycimy nasze żołądki, warto zadbać o umysł. Wiele muzeów stworzyło na ten trudny czas, wirtualne spacery po swoich zbiorach. Jednym kliknieciem możemy przenieść się do Paryża i podziwiwać wiekowe dzieła sztuki w Luwrze, bądź niezwykłe zwierzęta w nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej. Po dniu pełnym wrażeń, warto posłuchać tradycyjnej muzyki z egzotycznej Kenii lub Brazylii i zaplanować tam swoja podróż, kiedy pandemia się skończy.