Czym przyciąga turystów RPA?

Republika Południowej Afryki to kraj zadziwiający kontrastami, przyrodniczym bogactwem oraz historią, w której nie brak tragicznych wydarzeń. Co warto zobaczyć w kraju, któremu biura podróży specjalizujące się w organizacji egzotycznych wypraw poświęcają coraz więcej uwagi?

Zwiedzanie RPA

RPA to kraj, którego atrakcje turystyczne mogą nas zaskoczyć swym bogactwem oraz różnorodnością. Jedną z ciekawszych przygód dla turystów odwiedzających tę część Afryki mogą się okazać wycieczki po terenie Przylądka Dobrej Nadziei. To miejsce wyjątkowo ciekawe pod względem krajobrazowym, które urzeka ciekawą linią brzegową oraz skalistym wybrzeżem. Gdzie jeszcze warto się wybrać podczas wycieczki po RPA? W trakcie takiej wyprawy z pewnością warto odwiedzić najważniejsze miasto tego kraju, czyli Kapsztad.

Wiele atrakcji turystycznych

Ciekawa architektura, dobre zagospodarowanie oraz piękne plaże – oto czynniki, dzięki którym miasto to staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym oraz wizytówką RPA. Z Kapsztadu można się też wybrać na pobliską Górę Stołową. Jest ona rewelacyjnym punktem widokowym, z którego można podziwiać Kapsztad oraz jego najbliższą okolicę. Jest to jednocześnie miejsce niezwykle atrakcyjne dla miłośników przyrody, na których czeka tu m. in. Ogród Botaniczny Kirstenbosch. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Biura podróży, organizujące wycieczki na teren RPA, doceniły też piękno tutejszych parków narodowych. Są one wyjątkowo cennymi ostojami dzikiej przyrody oraz idealnymi miejscami dla tych, którzy kochają wyprawy typu safari. Dumą tego kraju jest Park Narodowy Krugera, założony pod koniec XIX wieku i do dziś będący jednym z najważniejszych miejsc dla miłośników dzikiej, afrykańskiej przyrody.

Źródło: www.odkrywca.com.pl