Marokańskie atrakcje: gdzie można wypocząć w okolicach Tangeru?

Z jakimi walorami kojarzone jest Maroko? Wspaniałe miasta oraz piękne wybrzeża to czynniki, dzięki którym polscy turyści coraz chętniej wybierają się tu na wczasy. Tu, w północnej części Afryki, czeka na nich wiele atrakcji. Biura podróży oraz tanie połączenia lotnicze sprawiają, że Maroko może odwiedzić dziś każdy miłośnik podróży. Gdzie warto się wybrać, by móc połączyć plażowanie z odkrywaniem piękna i bogactwa marokańskiej kultury?

Atrakcyjne turystycznie miejsca w Maroko

Obszarem bardzo atrakcyjnym dla turystów mogą się okazać okolice Tangeru. Okolice Tangeru wyróżniają się chociażby z racji ciekawostek szerzej opisanych na portalu www.globalny.pl. Samo miasto jest chętnie odwiedzane przez wycieczki, dla których możliwość zapoznania się z jego arabską i kolonialną architekturą jest wielką atrakcją. Okolice tego miasta sprzyjają jednocześnie tym, dla których Maroko to przede wszystkim kraina dobrej zabawy i wypoczynku na plaży. Miejsc, w których można zrelaksować się nad morzem w okolicy tego miasta nie brakuje.

Gdzie warto się wybrać, by w pełni wykorzystać turystyczny potencjał tej części kraju?

W śród największych nadmorskich atrakcji w rejonie Tangeru wyróżnia się przylądek Spartel. Czekają tu i piękne plaże, i malownicze zatoki. Wśród obiektów wyjątkowo charakterystycznych dla tego miejsca znalazła się oryginalna latarnia porka, która pochodzi z końca XIX wieku. Wielką atrakcją są tu Groty Herkulesa – wspaniałe jaskinie, w których znaleziono ślady osadnictwa z czasów prehistorycznych. Oczarować tu może również Cotta, znana z rzymskich ruin. Kolejnym ciekawym przylądkiem w rejonie Tangeru jest równie atrakcyjny dla turystów przylądek Malabata. Tu główną atrakcją są plaże, na których można wypoczywać i cieszyć się pięknym widokiem na Cieśninę Gibraltarską.